Card image cap

Mateusz żegna się z Częstochową

Kategorie: Aktualności

Tylko kilka miesięcy trwała przygoda Mateusza Borowicza z macierzystym klubem – Włókniarzem Częstochowa. „Borówa” po nieudanym i straconym sezonie żegna się z „Lwami” i będzie szukał nowego klubu, w którym odbuduje swoją formę.

Szanowni Kibice!
Sezon 2016 oficjalnie dobiegł końca kilka dni temu. Był to niezwykle trudny rok, zarówno dla mnie jak i mojego teamu. W momencie podpisywania kontraktu na starty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej w barwach Włókniarza Częstochowa stawiałem sobie ambitne i konkretne plany, które chciałem zrealizować jako ubiegłoroczny najlepszy junior pierwszej ligi. Pierwszy mecz w Pile nie wyszedł, zarówno mnie jak i prawie całej ekipie. Sparingi również ze zmiennym szczęściem.

Doszedłem do porozumienia ze sprzętem w końcówce marca, lecz wówczas nabawiłem się poważnego urazu, który wykluczył mnie z jazdy na dwa i pół miesiąca. Wróciłem na mecz w Rawiczu, całkiem udany, następnie dobry występ w Częstochowie w Memoriale. Przyszedł mecz ligowy i znowu coś nie wyszło. Dostałem szansę rehabilitacji w starciu z Polonią i swoje minimum zrobiłem. Niestety, jak się później okazało, był to mój ostatni ligowy występ. Zostało mi wystartować w ledwie dwóch rundach MDMP oraz dwóch turniejach towarzyskich.

W całym sezonie zaliczyłem 15 występów, niektórzy zawodnicy tyle zaliczają w miesiąc. Kto wie jakby to się potoczyło, gdyby nie ta kontuzja. Tutaj pragnę podziękować wszystkim kibicom, którzy mnie wspierali, okazywali pomoc i dopingowali. Szczególnie po słabszych występach czy też w czasie leczenia kontuzji. To było naprawdę coś wspaniałego, że mogę na Was liczyć! Wasze ciepłe słowa mobilizowały do jeszcze cięższej pracy i dodawały nieco skrzydeł. Życzę Wam wielu emocji na stadionach w całej Polsce, szczególnie przy ul. Olsztyńskiej, gdzie głośny doping i okrzyk „Włókniarz” po wykonanej szkocji budzi podziw i przechodzą wtedy człowieka ciary.

Chcąc się dalej rozwijać i regularnie startować muszę odejść z Włókniarza. Zawodnika pamięta się po tym jaki był jego ostatni sezon. Dla mnie był to pierwszy w gronie seniorów, niełatwy. Chcę wymazać z pamięci miniony rok i zacząć raz jeszcze seniorską karierę. Na dniach podpiszę kontrakt z nowym klubem w niższej klasie rozgrywkowej. Wierzę, że tam uda mi się być liderem zespołu, wiodącym zawodnikiem w lidze. A za kilka lat? Kto wie, być może znowu zobaczymy się na SGP Arenie, gdy ja będę przywdziewał biało-zielone barwy z lwem na sercu. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich, do zobaczenia w sezonie 2017!

Comments

comments

">
Aktualności

W sezonie 2019 bez Mateusza na żużlowych torach…

Okienko transferowe w Polsce dobiegło wczoraj końca. W trakcie jego trwania żadnej umowy na przyszły sezon nie podpisał m.in. Mateusz, który postanowił zawiesić swoją sportową karierę i całkowicie skupić się na rodzinnej firmie, gdzie wsparcie dla ojca jest dla niego bardzo ważne. Dziękujemy PSŻ Poznań​ za dwa lata współpracy, Sandrze Rejzner​ za tyle wykonanych fotografii […]

">
Aktualności

Bez punktów w Rzeszowie

Nie udało się zdobyć choćby punktu Mateuszowi w niedzielnym meczu ligowym w Rzeszowie. Wychowanek Włókniarza Częstochowa reprezentujący obecnie barwy Iveston PSŻ-u Poznań na torze zaprezentował się dwukrotnie. Comments comments

">
Aktualności

Cztery punkty w starciu z Polonią. Mateusz solidnie poobijany

Zwycięstwem Iveston PSŻ Poznań zakończył się niedzielny mecz z Polonią Bydgoszcz w ramach 2. Ligi Żużlowej. Mateusz Borowicz rozpoczął udanie od trójki, lecz w trzecim swoim starcie zaliczył bardzo groźny i nieprzyjemny upadek. Choć żużlowiec tor opuścił na noszach i w karetce, nic wielkiego mu się nie stało. Skończyło się na strachu i siniakach. Comments comments